Atelye Mim Mimarlık, mimar Ozan Tüzün’ün 1984 yılında kurduğu mimarlık ofisine 1987 yılında mimar Suzan Tüzün’ün katılmasıyla son şeklini almış, 1992 yılında şirketleşmiştir.

Ağırlıklı olarak konut, ofis, ticari ve karma fonksiyonlu yapılar ile turizm, sağlık, eğitim yapıları konularında üretim yapan Atelye Mim Mimarlık, projelerinde işverenlerinin hedeflerine paralel olarak, bulunduğu çevre ile uyumlu çağdaş ve fonksiyonel mimari ürünler ortaya koymayı hedefler. 

30 yılı aşkın tecrübesi ile mimarlık, iç mimarlık, proje geliştirme, uygulama ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Mobilyadan yapıya, farklı ölçeklerde çok sayıda projeyi, ön konsept aşamasından uygulamaya kadar aynı hassasiyet ile tamamlamıştır.

Büronun üretim mekanı Ozan Tüzün ve Suzan Tüzün’ün gerek akademik gerekse sosyal sorumluluk alanındaki çalışma ve araştırmalarından edindikleri deneyim ile devamlı araştıran ve öğrenen bir mimarlık atelyesi kimliğindedir. 

 Ortaklar

 

otuzun_800px

Ozan Tüzün

Mimar

Mimarlık eğitimini 1981 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi (ADMMA) Mimarlık Fakültesi’nde tamamlamıştır. Eğitimine paralel olarak Yurdanur Sepkin ve Öner Olcay’a ait Orhun Mimarlık Bürosunda 1982 yılına kadar çalışmaya devam etmiştir.

1984 yılından itibaren kendi mimarlık ofisini yönetmeye başlamış, çalışmalarını eşi Suzan Tüzün ile kurduğu Atelye Mim Mimarlık firmasında proje, uygulama, müşavirlik ve kontrollük alanlarında sürdürmektedir.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinin yanı sıra; Mimarlar Odası kurullarında görevler almış, farklı dönemlerde Adana Şube yönetim kurulu başkanlığında bulunmuş, 2016 yılı itibariyle bu görevi tekrar üstlenmiştir. Birçok konferanslar vermiş, yarışmalarda jüri görevi yapmıştır. Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mimarlık bölümlerinde yarı zamanlı olarak mimari ve yapı projesi derslerini vermiştir.

stuzun_800px

Suzan Mehtap Tüzün

Y. Mimar

Suzan Tüzün ADMMA Mimarlık Fakültesi’nde 1982 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. 1985 yılına kadar aynı fakültede araştırma görevlisi olarak, 1985-87 yılları arasında Adana Bayındırlık ve İskan Bakanlığı İl Müdürlüğü’nde mimar olarak çalışmıştır. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık Bölümü’nde tamamlamıştır.

Mesleki pratiğini 1987 yılından bu yana Adana’da eşi Ozan Tüzün ile birlikte kurucu ortağı olduğu Atelye Mim Mimarlık firmasında sürdürmektedir. Adana ve çevre iller başta olmak üzere ulusal ölçekte mimari ve iç mimari projeler ve uygulamalar yürütmektedir.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faliyetlerde bulunmuş, Çukurova Üniversitesi GSF İç Mimarlık Bölümü’nde 2001-2015 yılları arasında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak tasarım proje stüdyosu ve çeşitli dersler vermiştir.


Ekip

İç Mimar

Gözde Naz Tüzün Aydın

İç Mimar

Bahçeşehir Üniversitesi

Mimar

Ülkü Topbaş

Mimar

Bilgi Üniversitesi

İç Mimar

Meltem Dördü

İç Mimar

 Çukurova Üniversitesi

Restöratör

Özlem Aslı Özkaynak

Restöratör

Akdeniz Üniversitesi

İnşaat Teknikeri

Havva Akdeniz

İnşaat Teknikeri

Mersin Üniversitesi

Personel

Hatice Akca

Personel

Haydut

Erdem Tüzün

Y. Mimar

İstanbul Teknik Üniversitesi
Pratt Institute


 

 

Basın, Haber ve Söyleşiler

@